Wakacje z szachami 2019

Czas nadrobić wakacyjne zaległości. Na naszych stronach nie pojawiło się nic nowego przez okres wakacyjny, ale nie znaczy to, że nasi szachiści próżnowali.

To tak w pigułce:
Jeszcze w czerwcu zaraz po zakończeniu roku szkolnego w Społecznym Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu (ul.Malczewskiego 22) odbył się Wałbrzych Chess Week 2019 (20 czerwca 2019 – 23 czerwca 2019-06-23). Wyniki znajdziecie na stronie chessarbiter. Zdjęcia z tego wydarzenia są opublikowane na stronie na facebook’u Wałbrzyskiego Klubu Szachowego Hetman Wałbrzych.

Potem w lipcu odbył się Wakacyjny Turniej Open A organizowany przez klub szachowy Hetman Wałbrzych. Zawody zorganizowano w Zespole Szkół Społecznych Nr 1 przy ul. Malczewskiego 22 w Wałbrzychu (27 lipca 2019 – 28 lipca 2019). Wyniki znajdziecie tutaj.

W sierpniu jak co roku odbył się 55 Międzynarodowy Festiwal Szachowy im. Akiby Rubinsteina w Polanicy-Zdrój. Nasz klub reprezentowali: Roksana i Hubert Zapolscy (wyniki Grupa E), Oskar Perek (wyniki Grupa C) i Kamil Gałuszka (wyniki Grupa A). Łącznie w Festiwalu wzięło udział 585 zawodników. Relację z turnieju znajdziecie na stronie Dolnośląskiego Związku Szachowego.