Oskar Perek mistrzem Dolnego Śląska juniorów

Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Szybkich zostały rozegrane 25.09.2022 r. w Kłodzku. Turniej był rozgrywany osobno w kategorii dziewcząt i chłopców w podziale na grupy wiekowe (do lat 8 i dalej co dwa lata aż do lat 18).

Startowało w nim ponad 200 szachistek i szachistów, a wśród nich ośmioro reprezentantów KSz GAMBIT MDK Świdnica.
W grupie chłopców do lat 16 startowało osiemnastu szachistów. Pierwsze miejsce  oraz tytuł Mistrza Dolnego Śląska Juniorów zdobył Oskar Perek, który uzyskał

7 pkt. z 9 partii (6 zwycięstw, dwa remisy i jedna porażka) i wyprzedził o pół punktu głównego faworyta Piotra Madajczaka (KSz Polonia Wrocław), z którym w bezpośrednim pojedynku wygrał.

W grupie dziewcząt do lat 14 stratowało 10 szachistek, wśród nich Roksana Zapolska (młodsza o rok od pozostałych uczestniczek). Roksana nie zawiodła,  zdobyła 5 pkt. i zajęła piąte miejsce (4 zwycięstwa, 2 remisy i 3 porażki).
Za bardzo udany należy ocenić start Igora Śliwowskiego (chłopcy do lat 12 – 27 uczestników), który zajął 7 miejsce. Zdobył 5,5 pkt., przegrywając dodatkową punktacją wyższe miejsce i nagrodę (nagradzani byli zdobywcy pierwszych sześciu miejsc).
Pozytywnie zaprezentowała się Aleksandra Przychocka zajęła 7 miejsce w grupie dziewcząt do lat 12 (startowało 18 uczestniczek) – 5 pkt. /9 partii. W tej grupie Julia Klima była trzynasta – 4 pkt.
W grupie chłopców do lat 10 startowali: Kacper Synowski zdobył 4 punkty i zajął

26 miejsce, także 4 pkt. uzyskał Hubert Zapolski co w sumie dało mu 31 miejsce (grało 41 szachistów).

W grupie dziewcząt do lat 8 zadebiutowała w tej rangi turnieju Maja Mazur (14 uczestniczek) i zajęła 13 miejsce (wygrała jedną partię). Maja zdobyła nagrodę dla najmłodszej uczestniczki mistrzostw (nie ukończyła jeszcze siedmiu lat).

Sagittarius