III Turniej Szachowy pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice

Jedną z imprez sportowych obchodów Dni Świebodzic oraz dziewiątym turniejem I Cyklu Szachowego Ziemi Świdnickiej był III Turniej Szachowy pod patronatem Burmistrza Miasta Świebodzice, który rozegrany został w sobotę 08.06.2019 w Miejskim Ośrodku Kultury. W zawodach wzięło udział 57 szachistek i szachistów z Dolnego Ślaska (w tym liczna grupa szachistów naszego klubu), którzy grali w dwóch grupach:

• Grupa A – OPEN dla wszystkich chętnych
  • Grupa B – zawodnicy do lat 14 (maksymalnie III kat. męska lub II kat. kobieca).

Grano na dystansie 7 rund po 15 minut na partie dla zawodnika. Zawody przebiegły w spokojnej atmosferze, a świdniccy szachiści zanotowali wiele sukcesów.

W grupie A całe podium obsadzili zawodnicy GAMBITU MDK. Wygrał niespodziewanie Czesław Stec – 6,5 pkt. przed faworyzowanym Kamilem Gałuszką i Sebastianem Kalistą – obaj po 5,5 pkt.

W grupie B

• w kategorii dziewcząt do lat 9 wygrała Michalina Popczyńska z MUKS MDK Śródmieście Wrocław – 4,5 pkt. Za nią uplasowały się dwie zawodniczki GAMBITU: Julia Strzeżek – 3,5 pkt i Barbara Tomczak – 3 pkt.
  • wśród dziewcząt w przedziale wiekowym 10 – 14 lat wygrała Maja  Popczyńska (MUKS MDK Śródmieście) przed Roksaną Zapolską (GAMBIT MDK Świdnica ) – obie po 5 pkt.
  • Igor Śliwowski (GAMBIT MDK Świdnica) zdobył 4,5 pkt i wygrał kategorię chłopców do lat 9, natomiast Paweł Kozłowski z GAMBITU był czwarty –  3,5 pkt.
  • nieznacznie słabiej wypadli nasi zawodnicy (chłopcy 10 – 14 lat) – najlepsi z nich byli: Szymon Augustyniak, Maksym Kartsev i Piotr Tomczak, którzy zdobyli po 4,5 pkt zajmując odpowiednio 5, 6 i 7 miejsce. Wygrał uczestnik zajęć szachowych w MDK Świdnica, choć reprezentujący GLKS Gońca Żarów, Maciej Kaczmarzyk – 6 pkt.

Sędzią głównym zawodów był Artur Adamek z Żarowa.